15:02 Yakshanba 26 Iyul 2026 (GMT+5)
Erasmus+ Haftaligi 2025 Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti vakillari ishtirokida boshlandi!
06.05.2025
621
2025-yil 5-may kuni Oriental Universityda Erasmus+ Haftaligi 2025 doirasida universitetlar uchun axborot sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Erasmus+ milliy ofisi hamda HEREs ekspertlari hamkorligida tashkil etildi.
Tadbirda institutimiz vakillari ham faol ishtirok etdi. Sessiyada Erasmus+ dasturining dolzarb yo‘nalishlari, 2026-yilgi tanlov imkoniyatlari hamda CBHE Strand 1 — ta’limni modernizatsiya qilish komponentlari yuzasidan amaliy tavsiyalar taqdim etildi.
Alohida ta’kidlash joizki, sessiyada institutimiz hamkorligida amalga oshirilayotgan TEX4FUTURE loyihasi taqdimoti katta qiziqish uyg‘otdi. Loyiha vakillari — Dilrabo Tursunova va Dilfuza Maqsudova ta’lim dasturlarini yangilash, sanoat bilan integratsiyani kuchaytirish va barqaror innovatsiyalarni joriy etish bo‘yicha muhim ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Yangi o‘quv modullari va spin-off tuzilmalarni shakllantirish bo‘yicha rejalar muhokamalarga sabab bo‘ldi hamda boshqa OTM vakillarida katta qiziqish uyg‘otdi.

Неделя Erasmus+ 2025 стартовала при участии представителей Ташкентского института текстильной и лёгкой промышленности!
5 мая 2025 года в Oriental University в рамках Недели Erasmus+ 2025 состоялась информационная сессия для университетов. Мероприятие было организовано в сотрудничестве с Министерством высшего образования, науки и инноваций, Национальным офисом Erasmus+ и экспертами HEREs.
В сессии активно приняли участие и представители нашего института. Были представлены актуальные направления программы Erasmus+, возможности конкурса 2026 года, а также практические рекомендации по компонентам CBHE Strand 1 — модернизация образования.
Особо стоит отметить, что большой интерес вызвала презентация проекта TEX4FUTURE, реализуемого в сотрудничестве с нашим институтом. Представители проекта — Дилрабо Турсунова и Дилфуза Махсудова — поделились важной информацией о модернизации учебных программ, усилении интеграции с промышленностью и внедрении устойчивых инноваций.
Планы по созданию новых учебных модулей и spin-off структур стали темой обсуждений и вызвали значительный интерес у представителей других вузов.