12:56 Yakshanba 26 Iyul 2026 (GMT+5)
Bugun Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat institutida “Oliygoh kubogi” tanlovi bo‘lib o‘tdi. Mazkur tanlov to‘qimachilik muhandisligi, mexanika va avtomatika muhandisligi, kimyoviy texnologiya va matbaa muhandisligi hamda charm va mo‘yna muhandisligi yo‘nalishlari bo‘yicha o‘tkazildi.
Tadbir ochilishida institut rahbariyati yoshlarning muhandislik sohasiga bo‘lgan intilishlarini e’tirof etib, ularga ishonch va omad tiladi. Tanlov nafaqat bilimlar sinovi, balki ilm, kreativlik va kelajak kasbiga bo‘lgan muhabbatning tantanasi bo‘ldi.
Tanlov jarayonida talabalar o‘z bilim va iqtidorlarini, kasbiy yondashuvi va texnik tafakkurini amaliy loyihalar orqali namoyon qilishdi. Har bir ishtirokchi o‘z yo‘nalishiga mos innovatsion g‘oyasi bilan ajralib turdi.
Musobaqa davomida tashkil etilgan ko‘rgazma esa talabalarimizning zamonaviy texnologiyalar, dizayn va muhandislikka oid ishlanmalaridagi yondashuvlarini keng ommaga namoyish etdi.

Знание, инновации и вдохновение — «Кубок вуза» в нашем институте
Сегодня в Ташкентском институте текстильной и лёгкой промышленности состоялся конкурс «Кубок вуза». Данное соревнование проходило по направлениям текстильного инжиниринга, механики и автоматики, химической технологии и полиграфического инжиниринга, а также инженерии кожи и меха.
На открытии мероприятия руководство института отметило стремление молодежи к инженерным наукам, выразив им доверие и пожелав удачи. Конкурс стал не только проверкой знаний, но и торжеством науки, креативности и любви к будущей профессии.
В ходе конкурса студенты продемонстрировали свои знания и таланты, профессиональный подход и техническое мышление через практические проекты. Каждый участник выделился своей инновационной идеей, соответствующей выбранному направлению.
Организованная в рамках конкурса выставка продемонстрировала широкой публике современные технологии, разработки в области дизайна и инженерии, созданные нашими студентами.